ZDRAVÝ KROK

Príspevky týkajúce sa pohybu a zdravia

10 dôvodov, prečo by mal každý nosiť barefoot obuv

Každý tretí človek pociťuje bolesť chodidiel a kĺbov, čo následne zhoršuje stabilitu a vedie k zraneniam. Je vedecky dokázané, že barefoot obuv zabraňuje bolestiam a zraneniam, ktoré si často vyžadujú nákladnú fyzioterapiu alebo dokonca operáciu.

1. Celodenné pohodlie

Až 12 hodín chôdze bez známok bolesti. Tenká a pružná podrážka poskytuje potrebnú stabilitu a pohodlie pre optimálny vývoj chodidiel.


Obuv Movo je ideálna pre tých, ktorí trávia väčšinu dňa na nohách, či už doma alebo v práci. Poskytuje kvalitnú oporu, ktorá umožňuje nohe správne rozložiť svoju váhu na zem. Keď si noha zvykne na prirodzenú chôdzu, každý krok sa vám bude zdať taký mäkký, akoby ste kráčali po obláčiku.

Odporúčame

4.8/5

4.6/5

2. Širší priehlavok zabraňuje otlačeniu a deformácii palca

Pre barefoot obuv je charakteristický široký priehlavok, ktorý poskytuje dostatok priestoru na prirodzený pohyb s roztiahnutými prstami. Tým sa znižuje tlak a napätie v oblasti prstov na nohách a priehlavku. Takáto obuv je ideálna pre osoby, ktoré majú problémy s vybočeným palcom, kladivkovými prstami alebo iné problémy s chodidlami, ktoré si v topánkach vyžadujú viac priestoru.

3. Obuv je 3x ľahšia ako bežná obuv

Nižšia hmotnosť obuvi šetrí energiu pri chôdzi a zároveň zlepšuje techniku a biomechaniku chôdze.


Vďaka ľahkým a priedušným materiálom sa táto obuv navyše ľahšie a pohodlnejšie nosí dlhší čas a predovšetkým zbytočne nezaťažuje chodidlá.

4. Pomáha pri zápaloch klenby nohy a vybočenom palci

Zabudnite na bolesť. Prémiová prírodná vložka pomáha znížiť časté bolesti chodidiel, zmierniť alebo odstrániť zápal klenby chodidla, bolesť päty, kostné výrastky, ploché nohy a iné nepríjemnosti.


Chôdza naboso zlepšuje držanie tela a prirodzenú pohyblivosť.

5. Pomáha posilňovať svaly a kĺby chodidiel

Topánky podporujú prirodzenú anatómiu chodidiel pri chôdzi a státí a znižujú nepohodlie.


Tieto topánky podporujú rozvoj a uvoľnenie špecifických svalov chodidla a dolnej časti nohy. Ak máte boľavé a skrčené chodidlá, mali by ste na začiatku nosiť obuv iba krátky čas, aby si svaly a tkanivá zvykli a uvoľnili sa do takej miery, aby bola chôdza maximálne pohodlná a bez bolesti.

6. Podrážka s vynikajúcim priliehaním

Zlé, klzké podrážky sú jednou z hlavných príčin náhodných menších poranení a pošmyknutí. Preto je dôležité, aby topánky mali pružnú podrážku s vynikajúcim priliehaním, aby sa predišlo pošmyknutiu, pádu a prípadnému zraneniu pri chôdzi alebo behu.

7. Odporúčané poprednými ortopédmi

Odborníci sa zhodujú, že tradičná, pevná a úzka obuv je jednou z hlavných príčin zranení a nepohodlia našich nôh. Barefoot obuv predstavuje revolúciu, ktorá sľubuje prirodzenú a zdravú chôdzu bez bolesti.

JANA Hladniková dlho trpela zápalom klenby chodidla a vybočeným palcom:


„Moje problémy sa začali pred rokmi, najprv sa bolesť objavila sporadicky a potom pri každom kroku. Z chodidiel sa rozšírila aj na členky, kolená a dokonca aj na chrbticu. Vyskúšala som fyzioterapiu, masáže a dokonca aj akupunktúru, až kým mi ortopéd neodporučil barefoot obuv. Spočiatku som ich nosila len asi hodinu, ale čoskoro si na ne moje nohy zvykli, uvoľnili sa a v priebehu niekoľkých týždňov som si všimla, že bolesť ustupuje a problémy sa zmenšujú. Kiežby som vedela o Movo obuvi skôr.

8. Jednoduché čistenie a údržba

Obuv Movo je vyrobená z ľahkého a priedušného materiálu. Čistenie je jednoduché, pretože väčšinu nečistôt možno odstrániť vlhkou handričkou. Ak ide o odolnejšie škvrny, môžete topánky jednoducho vyprať v práčke pri teplote 30-40 °C.

9. 100 % záruka vrátenia peňazí

Na naše topánky poskytujeme záruku a sme si nimi natoľko istí, že v prípade, že s nimi nebudete úplne spokojní, vám ponúkame 100 % záruku vrátenia peňazí bez akýchkoľvek otázok. Ak by vám čokoľvek nevyhovovalo, jednoducho nás kontaktujte a my vám okamžite vrátime kúpnu cenu.

10. Viac ako 6500 spokojných zákazníkov

Viac ako 6500 Slovákov prináša naša barefoot obuv radosť a na vlastnej koži sa presvedčili o úžasných výhodách topánok, vďaka ktorým bude každý váš krok sprevádzať úsmev.

Ako získať najlepšiu obuv za najlepšiu cenu! (a s poštovným zadarmo)

V súčasnosti je možné kúpiť barefoot topánky Movo Lorax IBA na webovej stránke bosonoga-obutev.si.


⚠️ Ponúkame vám limitovanú uvádzajúcu ponuku s mimoriadnou 70 % zľavou na niektoré modely


Krok 1: Objednajte si barefoot topánky Lorax a získajte 70 % zľavu (platí do vypredania zásob).

V súčasnosti je možné kúpiť barefoot topánky Movo Lorax IBA na webovej stránke bosonoga-obutev.si.


⚠️ Ponúkame vám limitovanú uvádzajúcu ponuku s mimoriadnou 70 % zľavou na niektoré modely


Krok 1: Objednajte si barefoot topánky Lorax a získajte 70 % zľavu (platí do vypredania zásob).


Krok 2: Keď obdržíte barefoot obuv, potrvá niekoľko dní, kým si na ňu zvyknete.


Krok 3: Keď si na svoje nové barefoot topánky Movo Lorax zvyknete, môžete ich nosiť po celý deň a dopriať si tak výnimočné pohodlie, podporu a lepšie držanie tela. Užívajte si každý krok a zabudnite na nepohodlie a bolesť pri chôdzi.: Keď obdržíte barefoot obuv, potrvá niekoľko dní, kým si na ňu zvyknete.


Krok 3: Keď si na svoje nové barefoot topánky Movo Lorax zvyknete, môžete ich nosiť po celý deň a dopriať si tak výnimočné pohodlie, podporu a lepšie držanie tela. Užívajte si každý krok a zabudnite na nepohodlie a bolesť pri chôdzi.